Prezident Shavkat Mirziyoyev kosmosga sun’iy yo‘ldosh uchirish hamda birinchi o‘zbek fazogirini tayyorlash bo‘yicha dastlabki ishlar taqdimoti bilan tanishdi. Ta’kidlanganidek, bugun dunyoda raqobat yangi bosqichga chiqib, iqtisodiy qudrat tabiiy boyliklar bilan emas, intellektual salohiyat va texnologiyalar bilan o‘lchanmoqda. Kosmik texnologiyalar esa strategik ahamiyatga ega yo‘nalishlardan biriga aylandi....
Isroilning G‘azo sektoridagi harbiy kampaniyasi paytida xorij davlatlarining minglab fuqarolari jangovar harakatlarda qatnashdi. Ta’kidlanishicha, Isroil armiyasi tarkibida 264 nafar o‘zbekistonlik ham bo‘lgan..
16 February 19:09
2026 yil 13 fevral kuni InterContinental Tashkent mehmonxonasining konferensiyalar zalida O‘zbekistonning barcha hududlaridan brend dilerlari, bosh qarorgoh vakillari, xalqaro hamkorlar va Kia Uzbekistan jamoasini birlashtirgan Kia Dealer Conference 2026 yillik dilerlik konferensiyasi o‘tkazildi..
16 February 19:00
Butun dunyo bo‘ylab ofis xodimlari va talabalar orasida 70%dan ortiq odamlar kompyuter hamda smartfon ekranlari oldida uzoq vaqt o‘tirish bilan bog‘liq ko‘z, bosh og‘rig‘iga duch keladi. Bu holat “ekran charchog‘i sindromi” (Digital Eye Strain) deb nomlanadi. Ushbu maqolada sindrom belgilari, uning oldini olish va ko‘zlar salomatligini saqlash usullari haqida so‘z boradi..
16 February 18:48
Prezident Shavkat Mirziyoyev birinchi o‘zbek kosmonavtini tayyorlash bo‘yicha dastlabki ishlar taqdimoti bilan tanishdi. Unda kosmonavtni qisqa muddatga – 10-14 kunlik parvozga tayyorlash taklif qilindi, bunday parvozlarni tashkil etish bo‘yicha xalqaro hamkorlik istiqbollari ko‘rib chiqildi..