«O‘zbekneftgaz» raisiga ikki o‘rinbosar tayinlandi«O‘zbekneftgaz» AJ boshqaruvi raisiga yangi o‘rinbosarlar tayinlandi. Suhrob Hamroyev «O‘zbekneftgaz» AJ boshqaruv raisining moliya, transformatsiya va xususiylashtirish bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. U turli yillarda vazirlik va respublika darajasidagi davlat idoralari, ekspert agentliklari hamda neft-gaz va energetika sohalarida mas’ul lavozimlarda faoliyat yuritgan.
Suxrob Hamroyev raisning moliya bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, Abrorjon Xudoyberganov esa qayta ishlash bo‘yicha o‘rinbosar lavozimini egalladi. .
17 February 19:20
Xalqaro surishtiruvchi jurnalistlar (OCCRP) Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining oxirgi 3 yildagi 200 mln dollardan ortiq qiymatdagi tenderlarini o‘rgandi. Surishtiruv xulosasiga ko‘ra, garchi g‘olib kompaniyalar dunyoning turli chekkalarida: Britaniya, Gruziya va Singapurda joylashgan bo‘lsa ham, ularning barchasi bitta shaxs – O‘zbekiston stol tennisi federatsiyasi sobiq vitse-prezidentiga aloqador bo‘lishi mumkin..
17 February 19:24
Zamonaviy kampusga ega oliy ta’lim muassasalari haqida gap ketganda ko‘pchilikning tasavvurida, avvalo, poytaxt namoyon bo‘ladi. .
17 February 19:00
Bugungi kunda O‘zbekistonda umumiy quvvati 5582 MW bo‘lgan 15 ta quyosh hamda 5 ta shamol elektr stansiyasi “yashil” energiya ishlab chiqaryapti..
17 February 18:55
Ozarboyjonda sud Armaniston fuqarosi, tan olinmagan Tog‘li Qorabog‘ Respublikasining sobiq davlat vaziri Ruben Vardanyanni 20 yilga ozodlikdan mahrum qildi..