O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Vashingtonga amaliy tashrifi doirasidagi ishbilarmonlik uchrashuvlarining navbatdagisi AQSh savdo vakili Jeymison Grir bilan bo‘ldi. Qo‘shma loyihalar doirasida ikki tomonlama hujjatlarni imzolash marosimining amaliy natijalari muhokama qilindi. O‘zbekiston – AQSh strategik sheriklik munosabatlari, eng avvalo, savdo-iqtisodiyot va...
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Vashingtonga amaliy tashrifi AQSh savdo vaziri Hovard Latnik bilan uchrashuvdan boshlandi. O‘zbekiston – AQSh strategik sherikligini yanada mustahkamlashning amaliy jihatlari, shuningdek, ustuvor yo‘nalishlarda kooperatsiya loyihalarini ilgari surish masalalari muhokama qilindi.
18 February 19:51
Sobiq bosh qo‘mondon qarshi hujum muvaffaqiyatsiz chiqishida Ukraina prezidentini ayblagan va prezident ofisi tintuv o‘tkazish orqali uni qo‘rqitishga uringani haqida gapirgan..
18 February 19:36
Davlat xizmatchilari ishdan bo‘shaganidan keyin muqaddam o‘zi bevosita yoki bilvosita nazorat qilgan tashkilotlarga ishga kirmoqchi bo‘lsa, korrupsiyaga qarshi ichki nazorat tuzilmasidan ruxsat olishi kerak bo‘ladi. Davlat dasturiga ko‘ra, bu tartibni ko‘zda tutuvchi hujjat loyihasi may oyida tayyor bo‘lishi kerak..
18 February 18:43
Parlament deputatlari so‘rovlarga o‘z vaqtida javob bermagan mansabdorlar ustidan prokuraturaga taqdimnoma kiritish huquqini oladi. Bu haqdagi qonun loyihasini iyun oyigacha ishlab chiqish belgilandi. Sentyabr oyigacha yana bir qonun loyihasi tayyorlanadi va unga asosan, jamoatchilik orasida muhokamalarga sabab bo‘lgan holatlar yuzasidan amaldorlarni parlament qo‘mitalariga so‘roqqa chaqirish mumkin bo‘ladi..