Olmazor tumanidagi sobiq “Mushki Anbar” kafesida yong‘in sodir bo‘ldi.Toshkent shahar Olmazor tumanida ta’mirda bo‘lgan sobiq “Mushki Anbar” kafesida yong‘in chiqdi. Qutqaruvchilar hodisa joyiga 7 daqiqada yetib borib, yong‘inni 01:57 da to‘liq o‘chirdi. Jarohatlanganlar yo‘q..
Bryansk viloyati gubernatorining aytishicha, dronlar hujumi oqibatida ikki nafar mahalliy aholi yaralangan. Pskov viloyati gubernatori Mixail Vedernikov esa dron hujumi sabab Velikiye Luki neft bazasida neft mahsulotlari saqlanadigan rezervuarlardan biri yonayotganini bildirdi..
19 February 13:49
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025 yilda O‘zbekistonda ijara xizmatlari hajmi 12,8 trln so‘mni tashkil etdi. Ko‘rsatkich o‘tgan yilning mos davriga nisbatan 19,1 foizga o‘sgan bo‘lib, eng yuqori hajm Toshkent shahri hissasiga to‘g‘ri keldi..
19 February 13:29
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025 yilda O‘zbekistonda jami 82 386 ta yangi kichik korxona va mikrofirma tashkil etilgan. Yangi tashkil etilgan korxonalar soni bo‘yicha Toshkent shahri birinchi o‘rinni egalladi..
19 February 12:36
Yevrokomissiya EastInvest nomli platforma ishga tushirmoqda. U RF, Belarus va Ukraina bilan chegaradosh hududlardagi zarar ko‘rgan mintaqalarga urushning oqibatlarini yumshatish uchun moliyalashtirishga kirishni osonlashtiradi..