Angliyada poyga boshlandi. «Arsenal»ga nima bo‘lyapti?.Kecha «Arsenal» 31-turning ko‘chirilgan o‘yinini so‘nggi o‘rinda borayotgan «Vulverhempton»ga qarshi o‘tkazdi va 2:0 hisobidagi ustunlikni boy berdi..
18 fevral kuni “O‘zatom” agentligi direktori A.Ahmadxo‘jayev va Qozog‘istonning O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi B.Atamqulov o‘rtasida ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Tomonlar atom sohasidagi hamkorlik, Jizzax viloyatida AES loyihasi hamda mintaqaviy yadroviy-ekologik xavfsizlik masalalarini muhokama qildi..
19 February 15:55
Andijon bilan Qo‘ng‘irotni, Toshkent bilan Termizni, Samarqand bilan Shahrisabzni, Olot bilan Sariosiyoni bog‘laydigan uzunligi 4 ming kilometrlik magistral yo‘llar xalqaro talablarga mos avtobanlarga aylantiriladi..
19 February 15:45
Slovakiya hukumati «Drujba» neft quvuri orqali yetkazib berishlar to‘xtagani sabab «neft sohasida favqulodda vaziyat» e’lon qildi. Shu munosabat bilan Slovnaft neftni qayta ishlash zavodi (NQZ) Ukrainaga dizel yonilg‘isi yetkazib berishni to‘xtatdi..
19 February 15:29
Davlat dasturiga asosan, fuqarolarga ularning nomiga nechta bank kartasi va nechta SIM-karta rasmiylashtirilganini YaIDXP orqali ko‘rish va bu kartalarni yopish bo‘yicha bevosita portal (ilova)ning o‘zida ariza berish imkoniyati yaratiladi. Bu xizmat 2026 yil dekabr oyida ishga tushishi kerak. Topshiriq ijrosi uchun mas’ul – Raqamlashtirish vazirligi..