O‘zbekiston Rossiyaga uzum yetkazib berish bo‘yicha Xitoyni ortda qoldirdi.O‘zbekiston ushbu mahsulotning Rossiyaga asosiy ta’minotchisiga aylandi: Xitoyga qaraganda 4 barobar ko‘p uzum yetkazilmoqda..
Fevral – ta’tilni rejalashtirish uchun eng qulay vaqt. Boshqalar yozni kutayotgan bir paytda, Asialuxe Travel mijozlari hozirdanoq sayohat joyini band qilib, xarajatlarni 55% gacha tejashga erishyapti..
19 February 17:00
Buyuk Britaniya hukumati AQShning Eronga o‘z havo bazalaridan zarbalar yo‘llashiga ruxsat berishdan bosh tortmoqda. The Times bu haqda manbalarga asoslanib xabar bergan. Gazetaning ta’kidlashicha, AQShning Eronga zarba berish rejalari Glostershir shtatidagi Feyrford va Hind okeanidagi Diyego Garsiya orolidagi Britaniya havo bazalaridan foydalanishni o‘z ichiga oladi.
19 February 16:54
Politsiya «mansab vakolatini suiiste’mol qilish» ayblovi bo‘yicha tergov boshlanganini aytmoqda. Ish doirasida Byorkshir va Norfolkdagi manzillarda tintuvlar o‘tkazildi. Endryu odam savdosida ayblangan amerikalik moliyachi Jyeffri Epshteyn fayllarida ko‘p marta tilga olingan..
19 February 16:49
O‘zbekistonda 4000 km magistral yo‘llar rekonstruksiya qilinib, “avtoban” darajasiga olib chiqiladi. Toshkent — Samarqand pulli trassasi qurilishi bo‘yicha xorijiy hamkor bilan sentabrgacha kelishuv imzolash, dekabrdan qurilishni boshlash rejalashtirilmoqda.