Sudlar matbuot xizmati Toshkentdagi mehmonxonada sodir bo‘lgan shilqimlik bo‘yicha tushuntirish berdiTarmoqlarda Toshkentdagi mehmonxonalardan birida hamkasbiga nisbatan shilqimlik qilgan bank xodimiga sudya 5 sutka qamoq jazosi tayinlagani muhokama qilinmoqda. Sudlar matbuot xizmatiga ko‘ra, ish materiallarida bu vaziyatda jinoyat alomatlari topilmagani sababli ma’muriy jazo tayinlangan.
Prezident Shavkat Mirziyoyev 20 fevral kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasida amalga oshirilayotgan islohotlar natijadorligi va ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning ustuvor vazifalari bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi. Qoraqalpog‘iston Respublikasini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha ustuvor vazifalar belgilandi..
20 February 20:06
Ukraina prezidenti Volodimir Zelenskiy yaqin maslahatchilarining tor doirasida tinchlik muzokaralari boshi berk ko‘chaga kirib qolganini ma’lum qildi va urush yana uch yil davom etishi ehtimolini nazarda tutib reja tayyorlashni buyurdi..
20 February 19:58
Ramazon oyida ko‘plab ro‘zadorlarda kun o‘rtalariga borib bosh og‘rig‘i paydo bo‘ladi yoki mavjud og‘riqlar kuchayadi. Shifokorlarning ta’kidlashicha, bu holat kasallik emas, asosan organizmning vaqtincha fiziologik moslashuv reaksiyasi, ya’ni suv yetishmovchiligi, kofeinni birdan to‘xtatish, qondagi glyukoza pasayishi va uyqu buzilishi bilan bog‘liq bo‘ladi..
20 February 19:20
Buxoro, Navoiy va Samarqand viloyatlarida kuzatilgan kuchli shamol havo sifatining keskin yomonlashishiga olib keldi. Termiz shahrida (Surxondaryo viloyati) havo tarkibidagi PM2,5 zarrachalari miqdori yillik me’yordan 36,7 baravar oshib ketdi.