Kartadan pul o‘tkazmalarining 46 foizi 1 mln so‘mgacha bo‘lgan tranzaksiyalar – Markaziy bank.2025 yilda barcha tranzaksiyalarning 46,1 foizi 1 mln so‘mgacha bo‘lgan o‘tkazmalar bo‘lgan. 1–5 mln so‘m oralig‘idagi o‘tkazmalarning ulushi 16,8 foiz, 5–10 mln so‘m oralig‘idagi o‘tkazmalarning ulushi esa 8,6 foizni tashkil etgan. “O‘tgan yil davomida karta orqali o‘tkazmalar asosan kundalik hisob-kitoblar va o‘zaro to‘lovlar uchun ishlatilgan”, deyiladi Markaziy bank izohida..
Avvalroq Britaniya bosh vaziri Kir Starmer AQSh prezidenti Donald Trampning amerikalik harbiylarning Eronga ehtimoliy hujumi vaqtida Buyuk Britaniya harbiy aerodromlaridan foydalanishga ruxsat berish haqidagi so‘rovini rad etgani aytilgandi..
21 February 20:42
Navoiydagi Jazoni ijro etish muassasasida saqlanayotgan taniqli diniy ulamo Alisher Tursunovning oyoqlarida yana shish paydo bo‘lgan. Advokat Abdulloh Sodiqning ma’lum qilishicha, oldindan «qandli diabet» va «oyoq artrozi» bilan og‘rigan ulamo, shundan so‘ng chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rik uchun poytaxtdagi «Sangorod»ga yuborilgan..
21 February 20:07
Sadir Japarovning fikricha, tergov qo‘mitasining tuzilishi mamlakatda inson huquqlariga rioya qilinishini yanada samarali ta’minlash imkonini beradi..
21 February 19:27
Yuk tashuv hajmini oshirish maqsadida Sariog‘och, Oazis va Sirdaryo tutashuv punktlarida infratuzilmani rivojlantirish hamda Darboza-Maqtaral uchastkasini yakunlash bo‘yicha qo‘shma tadbirlar rejasi ishlab chiqilgan..